چهارشنبه 29 اسفند 1397
رئیس سازمان جنگلها و مراتع کل کشور گفت:

بین ۳۰ تا ۴۰ درصد اعتبارات سازمان جنگلها و مراتع کشور برای خرید تجهیزات حفاظت و اطفاء حریق تخصیص می باید.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/19 08:48 بازدید: 161

رئیس سازمان جنگلها و مراتع کل کشور گفت: بین ۳۰ تا ۴۰ درصد اعتبارات سازمان جنگلها و مراتع کشور برای خرید تجهیزات حفاظت و اطفاء حریق تخصیص می باید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری املش، خلیل آقایی رئیس سازمان جنگلها و مراتع کل کشور گفت صبح امروز در فرمانداری املش گفت: از مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار این سازمان در سال جاری بین ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان آن برای خرید تجهیزات حفاظت و اطفاء حریق از جمله خودروی دو کابین ویژه اطفاء حریق مناطق جنگلی تخصیص می باید.

وی بااشاره به این که گیلان برعکس مازندران در استفاده از طبیعت موفق نیست؛ گفت: از مجموع ۱۴ میلیون هکتار جنگل کل کشور، ۲ میلیون ۹۰ هزار هکتار آن در شمال کشور از آستارا تا گنبد واقع شده که فقط توانایی حفاظت از ۹۰۰ هزار هکتار آن را داریم.

آقایی تصریح کرد: یکی از بهترین راه های حفاظت و صیانت از جنگل و توسعه ی آن، واگذاری بخشی از آن به بخش خصوصی در راستای اجرای طرح ها و پروژه های گردشگری است و امروزه ایده های طبیعت گردی در دنیا یک فن است و ما هم از طرح های گردشگری و پارک های تفریحی جنگلی توسط بخش خصوصی پس از تصویب در شورای عالی جنگل ها، استقبال می کنیم.

وی بیان داشت: از مجموع ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح تنفس جنگل های کل کشور اختصاص یافته که تاکنون ۶۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است و از مجموع ۲۰۰ میلیون دلار اعتباری که برای اجرای طرح های آبخیزداری اختصاص یافته بود؛ تاکنون ۱۳۰ میلیون دلار آن تخصیص یافته است.

اسداله عباسی نماینده مردم املش و رودسر نیز در ابتدای این نشست گفت: شهرستان املش با بیست هزار هکتار عرصه جنگلی بکر و طبیعی موقعیت استثنائی برای اجرای پارک تفریحی گردشگری جنگلی دارد که می تواند در ایجاد اشتغال جوانان جویای کار و شکوفایی و رونق اقتصادی مردم منطقه تأثیر بسزائی داشته باشد.

در پایان یونس محمودی فرماندار املش جهت جمعبندی جلسه  گفت: شهرستان املش علاوه بر کشاورزی، به لحاظ جاذبه های گردشگری ، توریستی و تاریخی از ظرفیت ها و پتانسیل بسیار بالایی برخوردار است که در صورت سرمایه گذاری، علاوه بر گردشگران بومی محلی و داخلی، زمینه حضور گردشگران خارجی هم فراهم می شود.
در پایان این نشست و قبل از بازدید از منطقه جنگلی تابستان نشین املش، با صدور مجوز برای اجرای پروژه پارک تفریحی گردشگری در دو هزار هکتار از جنگل های بالادست روستای تابستان نشین و پائین دست روستای شلیشه توسط بخش خصوصی به شرط حفاظت، صیانت و مراقبت از جنگل و حیات وحش موافقت شد.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی