چهارشنبه 29 اسفند 1397
معاون فرماندار در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته که به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر؛

دولت تلاش می کند تا با اجتماعی کردن امر مبارزه و پیشگیری از اعتیاد از گرفتار شدن جوانان به این بلای خانمانسوز جلوگیری کند.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/11 08:57 بازدید: 164

به  گزارش روابط عمومی فرمانداری املش مهندس رحمت حیدری نژاد  معاون فرماندار در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته که به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در مصلی امام خمینی (ره) شهرستان املش انجام شد، دستگاههای متعددی در قالب شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان، در جهت پیشگیری، مبارزه و درمان پدیده شوم اعتیاد تلاش می کنند، گفت: اعتیاد، بلای خانمان سوز و افیون جامعه جهانی و بشریت است و در کنار رشد جامعه جهانی در ابعاد مختلف اجتماعی، فرهنگی و فناوری، با رشد، پیچیدگی و تنوع در خانواده نیز مواجه هستیم و فرصتی برای سازگاری با دگرگونی ها و پیشرفت نوجوان، جوان و افراد خانواده وجود ندارد.

 حیدری نژاد برنامه ها و پیگیری های دولت تدبیر و امید در راستای پیشگیری از اعتیاد در جامعه یادآور شد وافزود: دولت تلاش می کند تا با اجتماعی کردن امر مبارزه و پیشگیری از اعتیاد از گرفتار شدن جوانان به این بلای خانمانسوز جلوگیری کند.

 همچنین وی به آسیب های اعتیاد در جامعه اشاره کرد وگفت:اجرای مصوبات شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر،عمل کردن دستگاههای عضو به مصوبات وفراهم کردن زمینه اجرای آنها،همکاری و همراهی مردم،تلاش و جدیت سازمانهای مردم نهاد در این موضوع،برگزاری کارگاه های آموزشی در دانشگاه ، مدارس و مساجد شهرستان املش در دستور کار شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان املش می باشد که تاثیر بسرایی در پیشگیری از اعتیاد و کاهش آسیب های آن را بهمراه خواهد داشت.

 وی اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان را یکی از اصلی ترین خطرات علیه جوانان و نوجوانان خوانده، گفت: این مواد به عنوان زلزله خاموش و تهدید و جنگ نرم فرهنگی دشمنان استکباری و ابرقدرت ها است که منافع خود را در آن می بینند و امروز شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان املش و رده های بالاتر کشوری در این حوزه در کنار دیگر اقدامات، بخاطر حساسیت و اهمیت موضوع از تریبون های مختلف جهت تلنگر و تبیین مسائل به میدان آمده و آگاه سازی را در دستور کار خود قرار داده اند.

 وی یادآور شد :مواد مخدر نیز در شکل های مختلف سنتی و صنعتی، روانگردان ها، توهم زا و قرص های مخدر عرضه می شود و ما با تهدیدات بزرگ فرهنگی و اجتماعی نشات گرفته از اعتیاد به این مواد مواجه هستیم.

 معاون فرماندار با اشاره به قدمت صد ساله مبارزه جهان با مواد مخدر، توسعه مواد مخدر و افزایش اعتیاد را مشکل و دغدغه ی امروزی عنوان نموده، گفت: نقشه های شوم استعمارگران، کار ها را بسیار پیچیده تر کرده و می خواهند از ابعاد مختلف ضربه زده و همگی باید تهدید را در نزدیکی خود حس کنیم و دولت ها و حاکمیت به تنهایی نمی توانند در این مقابله و پیشگیری نقش ایفا کنند و تمامی آحاد جامعه باید جهادگونه مانند هشت سال دفاع مقدس، وارد عرصه شوند.

حیدری نژاد با بیان اینکه با وجود تلاش ها و مبارزه صدساله باز هم شاهد افزایش توزیع و مصرف مواد مخدر هستیم گفت: نتیجه به دست آمده بیانگر این است که دنیای استکبار و سوداگران در مسیر لطمه زدن به جامعه بشریت و کشورهای مورد طمع همیشه چند قدم از ما جلوتر هستند و یا حساسیت ما به اندازه آنها نیست.

 معاون فرماندار، فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای را ابزار رسانه ای قدرتمند برای ورود و آسیب رساندن به بنیان خانواده خوانده، گفت: این تهدید بزرگ، مرز و دیوار نمی شناسد و محدودیتی ندارد و تنها ابزار مقابله با آن آگاه سازی از عواقب و پیامدهای آن در ترویج ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی است.

 معاون فرماندار املش در پایان از ادارات و نهادهای همکار در زمینه پیشگیری، آموزش، درمان و مقابله با این پدیده شوم از جمله فرماندهی انتظامی، بهزیستی، کمیته امداد، قدردانی کرد و با اشاره به هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر افزود: این شعار نشان می دهد که خانواده اهمیت بسیار زیادی در امر پیشگیری از اعتیاد دارد و باید در این زمینه اقدامات مشاوره ای، درمانی و حمایتی انجام گیرد که این قبیل اقدامات با برنامه ریزی های صورت گرفته در شهرستان در حال انجام است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی