پنجشنبه 23 آبان 1398

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل ، رژه خودرویی در شهرستان املش برگزار شد.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/08/08 13:28 بازدید: 81

به گزارش روابط عمومی فرمانداری املش ؛ یونس محمودی فرماندار شهرستان املش در حاشیه برگزاری این مانور گفت : این مانور با هدف انجام واکنش های سریع و صحیح نیروهای امدادی در هنگام بروز حوادث غیر مترقبه و همچنین کاهش تلفات انسانی برگزار شد.
یونس محمودی تصریح کرد: برگزاری مانورهای متعدد فرصتی برای تعامل امدادگران و هماهنگی بیش از پیش آنها با دستگاه های متولی است.
فرماندار شهرستان املش با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و احتمال وقوع حوادث ناشی از بارندگی خاطرنشان کرد : خانواده ها باید به هشدارهای ایمنی توجه کافی داشته باشند و با رعایت نکات لازم از گسترش حوادث احتمالی جلوگیری کنند.
نماینده عالی دولت در شهرستان مدیریت بحران را در کنترل تلفات ناشی از بلایای طبیعی بسیار موثر خواند و گفت : برای کنترل تلفات در حوادث و شرایط حساس باید با مدیریت واحد و تشکیل ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران ، از گسترش حوادث ناشی از بحران جلوگیری کرده و برای مقابله با شرایط ویژه آموزش های لازم به مدیران داده شود.
وی با تاکید بر ضرورت کسب آمادگی لازم برای مقابله با شرایط بحرانی توسط مسئولان و مردم، گفت : پدافند غیرعامل موجب افزایش آستانه تحمل مردم در مقابل تهاجم دشمنان و موجب صرفه‌جویی هزینه‌های تسلیحاتی می‌شود.
در این مانور نیروهای ستاد پیشگیری ، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران و کارگروه امداد و نجات شهرستان املش آمادگی خود را در سطح خیابان های این شهر به نمایش گذاشتند.
هشتم تا چهاردهم آبان ماه به عنوان هفته پدافند غیرعامل تعیین شده است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی