چهارشنبه 20 آذر 1398
استاندار گیلان در بازدید از مناطق خسارت دیده املش؛

خسارت بیش از ۲۰۰ میلیارد تومانی بارش‌های اخیر در استان گیلان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/24 15:06 بازدید: 44

به گزارش روابط عمومی فرمانداری املش ؛ دکتر ارسلان زارع صبح امروز در بازدید از پل خسارت دیده ناشی از بارش‌های شدید اخیر بخش رانکوه املش با اشاره به اینکه براساس گزارش هواشناسی گیلان، بارندگی اخیر در استان از لحاظ میزان بارش در ۵۰ سال گذشته کم سابقه بوده است، گفت: میزان بارش‌های اخیر در رده‌ی چهارمین روز پربارش استان در نیم قرن گذشته قرار می‌گیرد که در مدت ۱۵ ساعت، ۲۵۰ میلی‌لیتر باران در املش باریده است.
استاندار گیلان در ادامه گفت : این میزان بارش در شهرستان املش در حالی است که سالانه در بیش از ۱۰ استان کشور کمتر از ۲۵۰ میلی متر باران می بارد.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه بر اثر بارش‌های شدید روز شنبه و یکشنبه در مجموع ، ۲۰۰ میلیارد و ۵۳۴ میلیون تومان به ۱۴ شهرستان استان خسارت وارد شده است ، اظهار داشت : این خسارات در بخش‌های تأسیسات زیربنایی ، ساختمان‌های مسکونی ، تجاری و بخش کشاورزی بوده است.
ایشان همچنین به پیگیری‌های صورت‌گرفته پیرامون جبران خسارت‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: در این خصوص مذاکراتی با معاون اول رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه صورت‌گرفته و تخصیص ها انجام شده و گزارش سیل جهت بررسی و اقدامات بعدی به وزیر کشور نیز ارائه شده است.
دکتر ارسلان زارع به تاکید خود در جلسات مختلف به مسئولان دستگاه های اجرایی مبنی بر آمادگی کامل در مواجهه با بحران ها و اقدامات پیشگیرانه اشاره و خاطرنشان کرد : از آنجاییکه برخی از تاسیسات زیربنایی دارای قدمت بالایی هستند و از آنجاییکه از استانداردهای لازم برخوردار نیستند، ضرورت دارد که اقدامات پیشگیرانه با جدیت صورت گیرد.
استاندار گیلان در پایان تصریح کرد: در خصوص علت تخریب پل کشاورز شهررانکوه شهرستان املش نیز به رغم قدمت بالای آن بررسی کارشناسانه باید صورت گیرد تا چناچه سهل انگاری صورت گرفته باشد ، مشخص گردد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی