چهارشنبه 24 مهر 1398
یونس محمودی فرماندار شهرستان املش در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرشهرستان املش ؛

مبارزه با مواد مخدر بایستی با رویکرد اجتماع محور باشد .

نسخه چاپی بازدید: 54

به گزارش روابط عمومی فرمانداری املش ؛ یونس محمودی فرماندار شهرستان املش در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با حضور علی باقری سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سالن میرزا حبیب ا... املشی فرمانداری سخن می گفت ، افزود : اعتیاد پدیده ای مخرب و نابود کننده بنیان خانواده است .
فرماندار شهرستان املش با بیان اینکه باید برپایی همایش مبارزه با مواد مخدر را در روستاها برگزار کنیم خاطرنشان کرد : تعمیق و تحسین روابط عاطفی والدین با فرزندان ، اصل مهمی بنام اجتناب با موادمخدر است.
یونس محمودی با بیان اینکه در حال حاضر بحث مواد مخدر به یک دغدغه عام تبدیل شده است چون اثرات آن فقط منحصر به یک حوزه خاص نیست بلکه در حوزه های مختلف منجمله حوزه اقتصادی ، اجتماعی و حتی سیاسی تاثیر گذار است .
وی با بیان اینکه رویکرد دولت و ستاد مبارزه با مواد مخدر ، توجه جدی به مباحث فرهنگی و اجتماعی در کنار اقدامات مقابله ای است ، تاکید کرد : نباید امر مبارزه با مواد مخدر را تنها از وظایف دولت دانست بلکه با فراهم سازی بستر مناسب برای جلب و توسعه مشارکت های عمومی مردم ، باید از ظرفیت های مردمی در جامعه بهره برد .
ایشان در ادامه با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و آموزش در بحث پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر اظهار داشت : بحث فرهنگ سازی وآموزش یکی از مباحث مهم در پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر است و این آموزش باید از سنین پایین و از مدارس ما شروع و تا سنین بالا و در دانشگاههای ما نیز ادامه داشته باشد .
فرماندار املش با تاکید بر جدی گرفتن آموزش پیشگیری از مصرف مواد مخدر در آموزش و پرورش و دانشگاه ها ، تصریح کرد : آموزش افراد و خانواده ها نسبت به مضرات و عواقب اعتیاد نقش مهمی در پیشگیری از گرایش به مواد مخدر دارد .
وی اقدام و عمل دستگاه های مرتبط را لازمه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر عنوان کرد و گفت : برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر باید از ظرفیت و پتانسیل سمن ها و انجمن های مردم نهاد حداکثر استفاده شود .
رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بیان کرد : توانمند سازی و ایجاد اشتغال برای بهبود یافتگان و نظارت بر انها تا بهبود کامل ضروری است .
محمودی در ادامه تصریح کرد : اتخاذ تصمیم مناسب ، معرفی نجات یافتگان از سوی انجمن و سایر اردوگاهها در استان پس از انجام معاینات فنی و تاثیرخروجی های مثبت آنان را بسمت فنی وحرفه ای برای گرفتن وام و پایدار کردن وضعیت معیشتی و پیشگیری از ابتلا مجدد شان به امر مواد مخدر سوق دادیم.
نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه دشمن با جنگ نرم جوانان ما را هدف گرفته است و با ترویج مصرف مواد مخدر در بین افراد جامعه و بخصوص نسل جوان ما قصد آسیب زدن جدی به کشور را دارد فلذا برای مقابله با این جنگ نرم دشمن باید یک عزم راسخ در تمام اقشار جامعه ایجاد گردد و بخصوص از پتانسیل سازمانهای مردم نهاد و خیرین نیز باید در این زمینه استفاده گردد .
فرماندار شهرستان املش در پایان افزود: همچنین با بیان اینکه نشانه روی دشمن بدون شک بسمت دانشجویان ،دانش آموزان و صنعت کارگری و کارمندی است خاطرنشان کرد:شیوع روانگردان ها و پیش ساز ها و مبارزه با مواد مخدرحسب تاکیدات دکتر روحانی ریئس جمهوری و دکتر مومنی دبیر کل مبارزه با مواد مخدر و مدیران کل در دستور کار جدی خواهد بود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی