چهارشنبه 24 مهر 1398
علی باقری سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان در شهرستان املش:

جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است

نسخه چاپی بازدید: 49

به گزارش روابط عمومی فرمانداری املش ؛ علی باقری سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان املش با بیان اینکه امروزه جوانان و نوجوانان در سطح جهان ، بدون هرگونه آمادگی ، با مسائل مشکلات فرهنگی و شوک‌های اجتماعی که مواد مخدر یکی از این شوک‌های اجتماعی است ، که به زلزله‌ی خاموش هم نام گرفته است مواجه می شوند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در ادامه با بیان اینکه در جهان بیش از صد سال ، برای مبارزه با مواد مخدر اقداماتی صورت می‌گیرد ولی متأسفانه جهان نتوانسته هنوز با این پدیده شوم ، به صورت اثرگذار مبارزه بکند ، افزود: دلایل های متعددی از جمله ، افزایش تقاضا در سطح جهان در مصرف مواد مخدر است ، بنابراین مبارزه برای آن بسیار سخت خواهد شد.
علی باقری با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۷ دویست و هشتادو پنج میلیون نفر در جهان حداقل یکبار یکی از مواد مخدر را در طول سال تجربه کردند ، گفت : این به این معناست که تقاضا در کل جهان در حال افزایش است.
ایشان در ادامه سخنان خود افزودند : افزایش انواع مواد روانگردان در سراسر جهان که می توان به بیش از ۸۰۰ نوع مواد روانگردان الان اشاره کرد که متاسفانه بعد از صنعت اسلحه‌سازی و نفت و گاز ، سومین گردش مالی ، در این عرصه می باشد .
وی همچنین با اشاره به اینکه کاهش سن اعتیاد و شیوع اعتیاد در بین زنان را در جهان و همچنین در کشورمان داریم ، خاطرنشان کرد : تبلیغات بسیار گسترده‌ای در این حوزه برای جلب مشتریان جدید و ایجاد باورهای غلط در بین جوانان ، بصورت وحشتناکی در سرتاسر جهان وجود دارد و رو به گسترش است و هدف‌گذاریهای بسیار دقیق و هوشمندانه بر روی خانواده‌ها ، مدارس ، دانشجویان و حتی مراکز کارگری و ضربه زدن به جوانان و نوجوانان در جهان و هم در کشورمان درحال اتفاق است که بنا فرمایشات مقام معظم رهبری شبیخون فرهنگی به باورهای دینی و انقلاب ما می زنند.
سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در ادامه با بیان این مطلب که جمهوری اسلامی ایران علیرغم اینکه پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است در این زمینه بیش از۸۰۰ شهید را تقدیم این راه نموده است افزود : دشمنان نقشه های زیادی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی طراحی کرده اند که قطعاً موفق نخواهند شد.
ایشان در پایان خاطرنشان ساخت : عوامل اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی از جمله بیکاری ،کمبود نشاط اجتماعی ، فقر اوقات فراغت ، تضعیف مبانی مذهبی با عث شده است تا دشمنان با ترویج باورهای غلط در بین جوانان و نوجوانان فرزند سالاری را در بین خانواده ها رایج کند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی