شنبه 30 شهریور 1398

اولین جلسه شورای فرهنگی عمومی شهرستان املش برگزار شد .

نسخه چاپی بازدید: 72

به گزارش روابط عمومی فرمانداری املش ؛ اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان املش به ریاست حجت الاسلام و المسلمین رنجبر امام جمعه شهرستان و با حضور یونس محمودی فرماندار شهرستان املش و مسئولین ادارات و نهادها در سالن میرزاحبیب ا... املشی فرمانداری برگزارگردید .
یونس محمودی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان املش با محوریت آسیب های اجتماعی ، ضمن عرض تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین ( ع ) گفت ؛ ترویج فرهنگ و مکتب حسینی بایستی با احساس مسئولیت و وظیفه شناسی پیش در دستور کار کلیه مسئولین بخصوص دستگاه های متولی امر فرهنگ باشد .
فرماندار شهرستان املش در ادامه با اشاره به لزوم ایجاد نشاط اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بعنوان یکی از رسالت های شورای فرهنگی عمومی افزود : ترویج و ارتقای فرهنگ اسلامی و ایرانی می تواند در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه امروز تاثیر بسزایی داشته باشد .
ایشان در ادامه افزود : آسیب شناسی مسائل و مشکلات جامعه بویژه مشکلات فرهنگی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت رفع این مشکلات باید در دستور کار شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرار گیرد .
نماینده عالی دولت در شهرستان در ادامه تصریح کرد : یکی از راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه این است که ما معروف را در جامعه ترویج کنیم چون با ترویج معروف در جامعه منکرات خود به خود از جامعه ما حذف خواهند شد .
وی همچنین بهترین فرصت برای تبیین معارف قیام ابا عبدالله الحسین دانستند و گفت : امر به معروف و نهی از منکر و آشنایی با معارف عمیق اسلام ناب را از همه دستگاه های فرهنگی برای برنامه ریزی خواستا شد .

دولت و ملت همدلی و همزبانی