شنبه 30 شهریور 1398
یونس محمودی فرماندار شهرستان املش در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان املش گفت ؛

بهره برداری از ۶۷ پروژه با هزینه ۱۲ میلیارد تومان در هفته دولت در املش / افزایش ۸ درصدی اعتبارات عمرانی شهرستان املش درسال ۹۸

نسخه چاپی بازدید: 62

به گزارش روابط عمومی فرمانداری املش ؛ یونس محمودی فرماندار شهرستان املش در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این شهرستان به عملکرد و اقدامات یکساله دستگاههای اجرایی شهرستان پرداخت و گفت : هفته دولت را به همه دولتمردان ایران اسلامی تبریک عرض میکنم و یاد و خاطره همه شهدای ایران اسلامی بویژه شهیدان رجایی و باهنر را هم گرامی داریم . وی با بیان اینکه هفته دولت فرصتی است تا اقدامات و عملکرد سازمان ها و دستگاهها برای مردم منصه ظهور گذاشته شود.
یونس محمودی در ادامه سخن خود ، افزود : در هفته دولت سال جاری ۶۷ پروژه بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان در قالب 19.5 کیلومتر راه روستایی ، افتتاح مسکن مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ، آبزی پروری ، لاینینگ انهار و پروژه های مرتبط با کشاورزی ، تامین آب شُرب روستایی ، بهره برداری از بخش اطفال بیمارستان نیکوکار و راهدار خانه خصیل دشت از اهم این پروژه ها در شهرستان املش بود که با حضور مسئولین دستگاهها ، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و بخش روستا افتتاح و به بهره برداری رسید.
فرماندار شهرستان املش در ادامه کل اعتبارات عمرانی شهرستان املش را درسال ۹۸ را ۱۱میلیارد تومان اعلام کرد و افزود : این رقم در مقایسه با سال ۹۷ ، هشت درصد رُشد داشته است.
ایشان در ادامه اظهار داشت :۵۰ درصد استخر ها و منابع آبی برای آب زراعی سال ۹۸ توسط جهاد کشاورزی و اداره آب ، مردم ، بخشداران و شوراها و دهیاران لایه روبی شد که بعنوان مهمترین حرکت ازسوی دولت در حوزه کشاورزی از آن یاد می شود .
وی با بیان این مطلب که تهیه طرح هادی و بازنگری آن در شهرستان ۹۹ درصد است و شاخص آن نسبت به شاخص متوسط استان ۹۸ درصد است ، افزود : اجرای طرح هادی درسطح روستاها در شهرستان 49.5درصد است که در مقایسه با شاخص استانی 41.4 دهم درصد است.
نماینده عالی دولت درشهرستان املش همچنین از ۱۷ روستا درسطح شهرستان املش که ۸ روستا در بخش مرکزی و ۹ روستا در بخش رانکوه آسفالت شد خبرداد و گفت : پل کیازنیک املش با توجه به استهلاکی که داشتیم با همت دولت محترم تدبیر و امید ۸ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان برای این پروژه حیاتی اعتبار اختصاص یافت که با گرفتن پیمانکار اکنون حدود۴۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
محمودی در ادامه افزود : ۸۴ درصد از دستگاهها و ادارات شهرستان به طرح جامع دولت الکترونیک متصل هستند که فلسفه دولت الکترونیک اینست که از وقت صرفه جویی ، مفاسد اقتصادی جلوگیری و سایر تبعات و آثار سوء جلوگیری شود و از سایردستگاههای اجرایی میخواهم که هرچه سریعتر به طرح جامع الکترونیک متصل شده تا بازدهی و تسریع کارهای مردم اعمال شود.
فرماندار در ادامه تصریح کرد : تولید برنج نیز درسطح ۳۵۰۰ هکتار شالیزار در شهرستان ، سال گذشته ۱۲هزار تن استیصال و امسال به ۱۴هزارتن یعنی ۱۰درصد رُشد داشته است که شهرستان املش توانسته نازلترین مزارع برنج نسبت به ۱۵ شهرستان را کسب نماید.
فرماندار املش ، در حوزه تولید فندق در شهرستان نیز گفت : با توجه به آبیاری قطره ای و اصلاح باغات و نژاد فندق این شهرستان امسال توانست ۲۸۵۰ تن۳۰درصد رُشد نسبت به سال گذشته داشته است.
فرماندار املش با بیان اینکه در حوزه بازسازی و نوسازی مدارس از ۸۳ درصد به 100 درصد رسیده است افزود : چند پروژه عام المنفعه خیرین بوده که انشاا… در مهر ماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.
نماینده عالی دولت در املش همچنین خاطرنشان کرد : مهار و نرخ کاهش بیسوادی در شهرستان از ۸۷ درصد به ۱۰۸درصد رسید که شهرستان املش رتبه اول استانی را کسب نمود.
وی از ورود ۲۵ مدیرکل به شهرستان املش جهت رسیدگی به مشکلات مردم در سالجاری قبل از ماه مبارک رمضان سخن گفت و افزود : با انعقاد تفاهم نامه های اجرایی و عملی که آثار عملیات را در بعضی از شاخه ها در آینده نزدیک شاهد خواهید بود ، نشان از تاکید استاندار وقت و استاندار جدید دکتر زارع است که با قوت و شدت تداوم خواهد داشت و همچنین دیدار چهره به چهره بازدید از مراکز و جامعه هدف از اهداف مهم مدیران بوده است.
وی افزود ؛ نرخ بیکاری در شهرستان املش 9.4 دهم درصد ، اشتغال شهرستان 90.6 دهم درصد از منظر صندوق الکترونیکی وزارت کار است.
وی شاخص های برخوداری شهرستان املش در حوزه عمرانی روستایی و شهری را در حوزه گازرسانی 94.5 درصد که نسبت به شاخص متوسط استانی ۹۷ درصد ، برق رسانی صد در صد ، آسفالت راه روستایی ۴۹ درصد و شاخص متوسط استانی ۵۵ درصد عنوان کرد و افزود : ۴۲میلیارد تومان از۶۰ میلیارد تومان مطالبات چایکاران در سال ۹۸ پرداخت شد که 13.5درصد نسبت به استیصال چای برگ سبز دارای رُشد مثبت بوده است که ۶۸ درصد مطالبات چایکاران تاکنون پرداخت شده است و امیدواریم شاخص تضمینی نرخ برگ سبز چای با اهتمام دولت محترم افزایش یابد تا بتوانیم شاخص های کاشت ، داشت و برداشت را متوازن کنیم و باید تلاش های کشاورزان را بستاییم.
ایشان از برداشت 21 هزار تن چای در شهرستان املش خبر داد و افزود : تسهیلات بانکی کارآفرینان شهرستان در کمیسیون کارا شهرستان در رمضان امسال در مقایسه با سال گذشته ۸ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان به ۳۲۹ کارآفرین در شهرستان با ایجاد اشتغال مستقیم پرداخت شد و برای طرح فراگیر شهری ۴۰۰ میلیون تومان برای ۶ نفر ایجاد شغل شد که مجموعا ۸ میلیارد و۹۲۰میلیون تومان برای ایجاد اشتغال ۳۳۵ نفر درسطح شهرستان پرداخت شد.
محمودی خاطرنشان کرد : از محل تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱میلیارد و ۶۶۹ میلیون تومان برای ۸۵ نفر درحوزه ادارات بهزیستی و کمیته امداد به مددجویان شهرستان پرداخت گردید.
فرماندار املش به پرداخت تسهیلات بانکی به مزدوجین جوان در املش اشاره داشت و گفت : در سال ۹۷ به مبلغ ۹ میلیارد و ۴۱۵ میلیون تومان به ۴۸۳ مزدوج جوان توسط بانک های عامل شهرستان پرداخت شد و در ۴ ماهه سال ۹۸ این مبلغ به ۱میلیارد و۱۵۲میلیون تومان به ۱۷۵مزدوج شهرستان املشی ، مجموعا ۱۰میلیارد و567 میلیون تومان برای ۶۵۹ مزدوج املش پرداخت شد.
وی افزود: درحوزه بیمارستان نیز با همت دولت و نماینده محترم شهرستان ، امام جمعه محترم و بازدید معاون محترم وزیر بهداشت به شهرستان املش داشتند قول دادند ضمن ارتقاء بخش ها ، دوایر درمانی ، آموزشی و پزشکی نه تنها این بیمارستان حذف نخواهد شد بلکه خواستار ارتقای این بیمارستان خواهیم شد تا این بیمارستان همانند بیمارستان های جدیدالتاسیس درسطح شهرستان های استان باشد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی