شنبه 30 شهریور 1398
فرماندار شهرستان املش ؛

احقاق حقوق منشور حقوق شهروندی از مصادیق بارز کرامت انسانی است.

نسخه چاپی بازدید: 134

به گزارش روابط عمومی فرمانداری املش ؛ یونس محمودی فرماندار شهرستان املش در جلسه کارگروه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب این شهرستان ضمن تشکر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس و تسلیت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) خاطر نشان کرد ؛ احقاق حقوق منشور حقوق شهروندی از مصادیق بارز کرامت انسانی است .
فرماندار شهرستان املش در ادامه افزود ؛ منشور حقوق شهروندی از سوی آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و براساس مصوبه هئیت وزیران در قالب ۵ فصل ابلاغ گردیده است .
ایشان در ادامه گفت ؛ اجراء دقیق و صحیح مواد مرتبط با فصول ۵ گانه ابلاغی از سوی دستگاههای اجرای در راستای احیاء حقوق شهروندان و حفظ اعتدال متقابل امری الزامی و اجتناب ناپذیر است .
فرماندار و رییس کارگروه حقوق شهروندی شهرستان املش با تکیه بر حفظ کرامت انسانی در همین راستا تصریح کرد ؛ با تشکیل سلسله کلاس های آموزشی ، برپایی کارگاههای آموزشی حقوق شهروندی ، عفاف و حجاب و کارگاه آموزشی خانواده و مبتنی بر سبک زندگی اسلامی که شقوق از حقوق شهروندی را در بر میگرد مورد توجه مدیران و کارگروه های ذیل قرار گیرد .
یونس محمودی در ا امه خاطرنشان کرد ؛ جلسات ملاقات هفتگی که سه شنبه ها مردم در محل فرمانداری با حضور مدیران ، مناسب سازی معابر شهری با هدف تسهیل تردد جانبازان و معلولین ، تاسیس اورژانس اجتماعی ، آشنایی جوانان و مزدوجین در مراحله قبل و بعداز ازدواج ، تاسیس کانون های مشاوره و موسسات NGO و کمیسیون های مربوط به امور بانوان ، ارایه نیز خدمت الکترونیک ، شکل گیری دولت الکترونیک در راستای شفاف سازی ، دسترسی آسان مردم به خدمات دولت و نظام را از جمله مصادیق حقیقی حقوق شهروندی در شهرستان املش دانست .
نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان خواستار جلسات مستمر و مداوم ، تحقق مفاد فصول حاکم در منشور حقوق شهروندی را از سوی معاونین ، بخشداران ، شهرداران و دستگاههای اجرای را در استعفاء حقوق حقیقی مردم و بر تحقق همه جانبه آن بر حسب تاکید رییس جمهور محترم در شهرستان املش دانست .

دولت و ملت همدلی و همزبانی