شنبه 30 شهریور 1398
فرماندار شهرستان املش ؛

اربعین یکی از مهمترین رخدادهای بزرگ مذهبی شیعیان جهان است .

نسخه چاپی بازدید: 106

به گزارش روابط عمومی فرمانداری املش ؛ یونس محمودی فرماندار شهرستان املش در جلسه ستاد اربعین حسینی این شهرستان ضمن تشکر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس خاطرنشان کرد:اربعین یکی از مهمترین رخدادهای بزرگ مذهبی شیعیان جهان است.
فرماندار شهرستان املش در ادامه افزود :یکی از مواردی که در ستاد استان مصوب شده است و مکاتبه آن نیز انجام گرفته است اینست که ستاد موکب شهرستان املش را از رودسر منقضع کنیم و ستاد مستقل تشکیل دهیم.
یونس محمودی با بیان اینکه حذف هزینه روادید یکی از راهبردهای سفر آقای دکتر روحانی به کشور عراق بود افزود:رعایت اصول وجایگاه خاستگاه عراقی ها و حفظ ارزش ها از تاکیدات است که زائران محترم باید رعایت نمایند.
وی درادامه تفاهم نامه کشور ایران وعراق را که در راستای موکبان وموکب داران به امضاء رسیده است را شامل؛موکب داران حق خرید زمین برای موکب را ندارند،هیچ زائری بدون بیمه از کشور خارج نشود،بیمه موکب داران رایگان است،تحویل اجساد زوار در کشور عراق به هیچ وزارتخانه ارتباط ندارد،تشکیل کمیته امنیت زوار،چگونگی اسکان و تغذیه ستاد اربعین کشور بصورت هئیت امنایی اداره شود،هیچ موکبی حق ورود به حوزه بهداشتی ، دارویی موکب داران را ندارد،کمیته آموزش،مسئول آموزش موکب داران است،زوار گیلانی صرفا از خط مرزی مهران خارج می شوند،هیچ هزینه دولتی و سازمانی حق دخالت در مواکب را نخواهند داشت وهزینه های دولتی ممنوع است .
نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان تصریح کرد:امسال برای اولین بارانتقال زائران از سیستم قطار با اجرای تمیدات لازم به سمت غرب کشور خواهد بود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی