یکشنبه 24 آذر 1398
فرماندار املش درهمایش ملی روز روستا گفت : روستائیان موتور محرکه اقتصاد کشورند.

بمناسبت روز ملی روستا ، همایش بزرگ روستا در شهرستان املش برگزار شد.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/07/21 20:50 بازدید: 406

همایش بزرگ روز روستا در شهرستان املش برگزار شد.

بمناسبت روز ملی روستا و عشایر همایش بزرگ روز روستا و عشایر با حضور فرماندار ، معاون فرماندار ، بخشداران مرکزی و رانکوه ، امام جمعه ، مدیران ادرات ، شوراها و دهیاران شهرستان روز پنجشنبه در محل سالن همایش های تالار کوهپایه املش برگزار شد.

فرماندار املش درهمایش ملی روز روستا گفت : روستائیان موتور محرکه اقتصاد کشورند

یونس محمودی درهمایش بزرگ شوراها ودهیاران شهرستان املش که به مناسبت روزملی روستا برگزار میشد اظهار داشت  : در شوراها و دهیاریها باید همیشه به روی مردم باز باشد چون مردم ارباب و ولی نعمت ما هستند.

فرماندار املش افزود: شوراها ودهیاران به عنوان سیاست گذاران دولت درقلب روستا و منتخبان مردم نقش مهمی در برنامه ریزی ها وارائه راهکارهای موثر برای ترقی و توسعه منطقه خود دارند.

وی تصریح کرد: تهیه طرح هادی روستا، آشنایی با مفهوم تغییرکاربری ها، مدنظرقراردادن بخشنامه ها وآیین نامه های ارسالی از سوی بخشداری ها،کمک به پیشگیری از بروز بیماریهای مشترک بین انسان و دام از وظایف شوراها ودهیاران است.

محمودی ادامه داد: شوراها باید برنامه های کوتاه مدت،میان مدت ودرازمدت داشته باشند.

وی افزود: شوراها و دهیاران باید اخبار و اطلاعات وهرگونه رویداد و واقعه ای را که درحوزه کاری ومحلی شان  نمود پیدامی کند مانند گزارش بحران،گزارش فرهنگی،سیاسی و پسماند و ... باید به مسئوولان بالادستی شهرستان انتقال داده تا در صورت ضرورت مسئولان بتوانند به کمک شوراها ودهیاران بشتابند.

فرماندار املش همچنین گفت: اساسا" فرهنگ واقتصاد دو امر مهم و تأثیرگذار درتحول  و تعالی بخشی درسطح روستاهای کشورمحسوب می شوند که دراین امر روستا به عنوان محور اقتصاد مقاومتی و روستائیان به عنوان موتور محرکه اقتصاد روستا می باشند چنانکه اقتصاد کشورمرهون اقتصاد روستاهاست.

وی ادامه داد: شوراها ودهیاران در همه حوزه ها اعم از کشاورزی، خدمات و تولید درجهت استقراربخشی در راستای تحقق منویات و  شعارهای سالیانه مقام معظم رهبری گام بر دارند.

محمودی در پایان مردمی وعلمی بودن اقتصاد مقاومتی را ازوظایف مهم دهیاران در تعامل با دستگاههای اجرایی شهرستانی واستانی بیان و تاکید کرد: باید بتوانیم ظرفیت ها را از قوه به فعل تبدیل کنیم و باید افتخار کنیم در ارائه خدمات به مردم خادم آنها باشیم.

فرمانداراملش ارتباط تنگاتنگ شوراها و دهیاران را با مردم از وظایف مهم آنها بیان کرد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی