جلسه کمیته برنامه ریزی بخش رانکوه بریاست یونس محمودی فرماندار و با حضور بخشدار ، شهردار رانکوه و مسئولین ادارات شهرستان املش و رانکوه برگزار شد.

یونس محمودی در جلسه کمیته برنامه ریزی  بخش رانکوه برگزار شد ، گفت: ایامی که بر ماگذشت ایام غم و اندوه سهمناک و سنگینی برای مردم ایران بود، حمله تروریستی گروههای تکفیری ، سلفی صهیونیستی به مجلس شورای اسلامی و حریم ملکوتی حرم امام(ره) باعث شهادت ۱۷ نفر و مجروح شدن 41  از هموطنان ما شد و این نشان دهنده اینست که دشمن در صدد هدف قرار دادن مرکز ثقل قانون گذاری این کشوره بوده و هست و بدون تردید شهادت موجب وحدت بین ملت و تعمیق مناسبات ملت ایران با کارگزاران نظام بیش از پیش خواهد شد..

 

وی در ادامه به حضور پرشور مردم ایران در انتخابات ۲۹ اردیبهشت اشاره کرد و اظهار داشت : ملت ایران ثابت کردند در میان انواع قرائت های متنوع از دین به فردی رای خواهند داد که عقلانیت و اعتدال را محور و مبنای قضاوت قرار می دهد ، دولت مصمم است با اراده ای راسخ ، مستحکم و خلل ناپذیر به وعده های خود عمل کند.

 

فرماندار املش با دعوت همه احزاب و گروه ها به رفاقت که در رقابت های انتخابات رقیب هم بودند، خاطرنشان کرد: اکنون زمان آن رسیده که همه دوستداران انقلاب و نظام  ،  بحث های دوران تبلیغات انتخابات را کنار بگذارند و برای خروج از بن بست ها تلاش کنیم.

محمودی تصریح کرد: باید تلاش کنیم و تداعی گر این تفکر باشیم که آماده هستیم با مردم با صفا و صمیمیت و با صراحت باشیم و امیدواریم با توان شماها و امکانات سیاست های دولت را در بخش رانکوه محقق کنیم و بتوانیم در هفته دولت امسال پروژه های خوبی را برای مردم افتتاح و به بهره برداری برسانیم.

 

وی در ادامه به تنش آبی زراعی و شرب شهرستان اشاره کرد و از مسئولین آب شرق دور، جهاد کشاورزی و امور آبیاری خواست با حضور در بین کشاورزان اقدامات لازم را جهت برطرف کردن مشکل آب زراعی را بدون فوت وقت انجام دهند  و این درکنار مردم قرار گرفتن ها بمعنای حل مشکل مردم است ، از مردم گریزان نباشیم مردم بسیار فهیم ، بسیار قدرشناس و بسیار عزیز هستند ، وقتی در کنار مرد قرار میگیریم همان قدرشناسی را از مسئولان دارند و هرچقدر از نظام مردم سالاری فاصله بگیریم اول مسئولین ضرر میکنند و بعد عامه مردم متضرر خواهند بود.

 

فرماندار املش در ادامه از مسئولین گازرسانی تقدیر کرد و تصریح نمود : سریعتر ، چابک تر و آشکارتر پروژه گازرسانی به پیمانکار برساند تا بتوانیم نعمت گازرسانی که بزرگترین خدمت دولت روحانی در کل نواحی روستایی است را جامه عمل بپوشانیم.

 

محمودی به بحث استقلال ادارات بخش رانکوه اشاره ای داشت و گفت: در سالهای ماضی یعنی دولت اصلاحات اعتبارات خوبی در جهت تاسیس مجتمع های اداری داشتیم ولی متاسفانه در دولت های بعد این سیاست ، بیرنگ و کمرنگ شد، حال اگر شورای شهر زمینی را تملکا و تبرکا در اختیار کمیته برنامه ریزی شهرستان قرار دهند تا تملک آن انجام شود.

 

وی  آثار خوب دولت تدبیرو امید ، توجه به بخش بهداشت ودرمان دانست و اظهار داشت: درمانگاه شبانه روزی رانکوه به بهترین شکل افتتاح و به بهره برداری رسید و درخواست ما از علوم پزشکی استان این خواهد بود تا مشکل شبانه روزی شدن این درمانگاه نیز حل شود.

 

فرماندار املش اذعان داشت در شهرستان املش اتحاد بین ادارت موجب برطرف شدن مشکلات مردم می شد و این تفکر باید در بین مسئولین ادارات املش نیز فعال شود و اگر نهادینه نشود هیچ خروجی برای بسیاری از اقدامات نخواهیم داشت بغیر از آنکه خروجی آن از طریق قوه قضائیه پیگیری شود همانند مشکل بازگشایی ۶کیلومتری تابستان نشین که معلوم نیست چه زمانی حل خواهد شد.

 

یونس محمودی در پایان از عملکرد حوزه گردشگری انتقاد کرد و گفت: انتقاد آشکار و شدید خود را در این حوزه اعلام میدارم ، دستگاه های اجرایی آثار خوب و بایسته ای  در این زمینه در شهرستان از خود بجا نگذاشته اند و این یک ضعف مفرط است که امیدواریم با تعامل و همدلی حل شود.