دوشنبه 25 آذر 1398
فرماندار املش : دهیاران و شوراها بازوان دولت و نظام در روستاها هستند.

همایش بزرگ دهیاران شهرستان املش با محور اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی در شهرستان املش برگزار شد.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/02/14 21:30 بازدید: 491

همایش بزرگ دهیاران با محوریت ( اقتصاد مقاومتی ، توسعه روستایی ) بریاست یونس محمودی فرماندار شهرستان املش و با حضور مهندس سیدنژاد مدیرکل امور روستایی و عشایری استانداری گیلان در محل سالن جلسات فرمانداری املش برگزار شد.

فرماندار شهرستان املش در این جلسه شوراها و دهیاران را بعنوان بازوان اصلی دولت و نظام در امور سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی و استراتژیک خواند و افزود: تأسیس شوراها و دهیاران نماد بالندگی و نمونه دموکراسی و مردمسالاری دینی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری املش  همایش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان املش با حضور یونس محمودی فرماندار، آقای حیدری نژاد معاون فرماندار ،سیدنژاد مدیرکل امور روستایی و عشایری بعنوان سخنران ویژه همایش  بخشداران مرکزی و رانکوه در سالن اجتماعات فرمانداری املش برگزار گردید.

در این همایش محمودی  با اشاره به جایگاه و اهمیت شوراها، اظهار داشت: قرآن کریم و دین مبین اسلام تأکید ویژه‌ای بر شورا و مشورت داشته‌اند و این امر نشان می‌دهد که مردم باید در تعیین سرنوشت خود سهیم باشند.

 

محمودی خاطرنشان کرد: مردم با انتخاب اعضای شورا، این حق و حقوق را به دست شوراها و دهیاران می‌سپارند و اعضای شورا نیز بر اساس قوانین باید نهایت تلاش خود را در راستای خدمت رسانی به مرم و رشد و توسعه شهر و روستا به کار گیرند.

وی با اشاره به اینکه بهترین ساز و کاری که برای خدمت به مردم طراحی شده، شورا است، تصریح کرد: قبل از انقلاب سیستم مدیریت روستاها شیوه‌ای سنتی داشت و خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی این سیستم تغییر کرد و با تشکیل شورا در سال ۷۷، مدیریت روستاها به اعضای شورا و دهیاران سپرده شد.

فرماندار املش با اشاره به جایگاه شوراها و دهیاران به عنوان یکی از حلقه‌های سیستم اجرایی دولت و نقش مفید آنها در اداره روستا، اظهارداشت: انتخاب درست اعضای شورا در رشد ، تعالی و توسعه متوازن شهر و روستا بسیار تاثیرگذار است و اگر به دنبال توسعه متوازن هستیم باید توسعه شهرها و روستاها، هر دو مد نظرمان باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود :  در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید بیان داشت: دولت یازدهم در شرایطی روی کار آمد که کشور با مشکلات عدیده ای در عرصه های داخلی و خارجی مانند تورم، نرخ رشد منفی اقتصادی و تحریم های شدید و ظالمانه کشورهای غربی مواجه بود که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید جناب آقای روحانی و با حاکم شدن تدبیر ، اعتدال و عقلانیت بر کشور و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری ، امروز شرایط حاکم بر کشور به حالت عادی بازگشته و شاهد توفیقات روزافزون و خوبی در همه زمینه ها بوده و هستیم.

وی افزود: کشور ایران با توجه حاکم شدن فضای عقلانیت ، اعتدال و تدبیر توانست پروژه خطرناک ایران هراسی ، اسلام هراسی و اجماع جهانی علیه ایران را با شکست سنگینی مواجه نماید و در عرصه داخلی نیز رکود و تورم لجام گسیخته را مهار نماید به گونه ای که اکنون رشد اقتصادی بالای و تورم تک رقمی را شاهد هستیم و این نشان از حاکمیت عقلانیت و تدبیر در کشور دارد.

 وی در ادامه به برخی از اقدامات انجام شده در شهرستان  املش پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید اشاره و بیان داشت: در بخش گاز ، آب شرب سالم روستایی ، آب شهری ، بخش کشاورزی و افزایش قیمت برخی محصولات مانند چای ، برق ، مخابرات ، راه  وصدور اسناد مالکیت روستایی و موارد دیگر شهرستان املش یکی از شهرستان های پیشرو در اکثر زمینه ها بوده و میباشد.

رئیس حوزه انتخابیه شهرستان املش در پایان سخنان خود با بیان اینکه در 29 اردیبهشت دو انتخابات بسیار مهم و حساس ریاست جمهوری و شوراها را در پیش داریم گفت : انتخابات مظهر مردم سالاری دینی است، که هردو دارای ماهیت و حساسیت ویژه ای هستند لذا به عنوان مجری دولت، اجازه هیچگونه تخلفی را به هیچ کس نخواهیم داد.

محمودی با تأکید بر اینکه با قاطعیت به دنبال برگزاری انتخاباتی، امن، سالم، بر مبنای قانون و با حضور و مشارکت حداکثری هستیم، عنوان کرد: در این راستا تمام کوشش و توان خود را به کار می‌گیریم تا با برگزاری انتخاباتی سالم و با حضور حداکثری بار دیگر پاسخی دندان شکن به دشمنان نظام بدهیم.

فرماندار املش با بیان اینکه مردم با حضور در پای صندوق های رای، دخیل بودن خود را در تعیین سرنوشتشان به اثبات خواهند رساند، خاطرنشان کرد: با قاطعیت به دنبال برگزاری انتخاباتی سالم، دقیق، بر مبنای قانون و با حضور حداکثری هستیم و در این راستا اجازه هیچگونه تخلفی را به هیچکس نخواهیم داد.

 

دولت و ملت همدلی و همزبانی