دوشنبه 25 آذر 1398
فرماندار شهرستان املش در هفتمین گردهمایی بررسی آثار و مضرات مواد مخدر در بخش رانکوه ؛

اعتیاد مهمترین تهدید آسیب اجتماعی کشور است .

نسخه چاپی بازدید: 141

به گزارش روابط عمومی فرمانداری املش ، یونس محمودی فرماندار و رییس شورای هماهنگی مواد مخدر شهرستان که در همایش بررسی آثار و مضرات مواد مخدر که با حضور شوراها ، دهیاران ، شوراهای اسلامی بخش ، جوانان و مردم بخش رانکوه در مسجد جامع روستای گرکرود سخن می گفت ، افزود ؛ اعتیاد مهمترین و بزرگترین منشی جامعه است .
فرماندار شهرستان املش نفع و جایگاه مرجع را در مقابله و کاهش آسیب های اجتماعی شود و گفت ؛ همه نهادهای اجتماعی ، دانشگاه ها ، دهیاران ، شوراها ، روحانیون و ائمه جمعه می تواند در ایجاد همگرایی و مبارزه با مواد مخدر نقش خود را به خوبی ایفاد نمایند .
رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان در ادامه خاطر نشان کرد ؛ جلسات کارگروه مبارزه با مواد مخدر شهرستان بطور منظم و مستمر و با حضور اعضای اصلی ماهانه تشکیل می شود و ابعاد مختلف ظهور و بروز اعتیاد که منشی اصلی جرایم و بزهکاری اجتماعی بکار می رود در این دبیرخانه مورد مطالعه قرار می گیرد .
یونس محمودی در ادامه تصریح کرد ؛ به واسطه بروز و بزهکاری اجتماعی ناشی از ابتلاء مردم به مواد مخدر گفت ؛ 65 درصد همسرازاری ، 55 درصد طلاق ، 30 درصد کودک آزاری ، 25 درصد قتل عمد ، 23 درصد نزاع و خشونت ، 20 درصد جرایم منکراتی و 10 درصد جرائم مالی به واسطه اعتیاد در جامعه می باشد .
ایشان نیز در ادامه خواستار برخورد قاطع و به موقع با قاچاقچیان مواد مخدر تحت تعقیب و دستگیری آنان و تحویل به مراجع قضایی از بین بردن مزارع خود روی مواد مخدر و از بین بردن حاشیه های امن برای قاچاقچیان مواد مخدر را در این همایش خواستار شد .
نماینده عالی دولت در پاین از برگزارکنندگان این همایش به ویژه از بخشدار رانکوه در تدوین خدمات این همایش تقدیر و تشکر نمود .

دولت و ملت همدلی و همزبانی